Super League 2 (Όμιλος Βορρά) : Το πανόραμα της ‘’7ης’’ αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 7ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου, της Super League 2 και η επόμενη αγωνιστική (8η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Σάββατο 11 Δεκεμβρίου Βέροια – Απόλλων Λάρισας 5-1 (16′ Μπουκουβάλας, 17′, 47′, 51′ Πασάς, 70′ Φοφανά σουτ / 59′ Ζαχόπουλος) Πιερικός – ΠΑΟΚ Β 0-0 Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου 2-0 (23′ Διαμαντόπουλος, 77’αυτ.…

Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 7ης αγωνιστικής της Α1 Μπάσκετ Γυναικών

Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι: Σάββατο 11 Δεκεμβρίου ΣΕΦ (αίθ. 5) 17.00 Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος-Ελ Ανύ (Παλάτος) / ΑΝΑΒΟΛΗ, 5/1, 15.00 Κυριακή 12 Δεκεμβρίου Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου Ζιώγας-Φραγκούλη-Χρηστίδης Π. (Παυλόπουλος) Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας Λόρτος-Τσιαπλής-Τσάνταλη (Τζιμογιάννης) Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ.…

Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 10ης αγωνιστικής της Α2 Μπάσκετ Ανδρών

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι: Σάββατο 11 Δεκεμβρίου Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Κόροιβος Πουρσανίδης Κ.-Γερακίνης-Ξέρας (Στουπίδης) Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αμύντας Λουλουδιάδης-Καρακώστας-Δολγύρας (Δροσόπουλος) Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο Αναστόπουλος-Νάστος-Ρίζος (Ελένης) Στρέφη 17.00 Τρίτων-Πανερυθραϊκός Θεοδωρόπουλος-Ασλανίδης-Τεφτίκης (Ντίνος) Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Παγκράτι Τσαχάκης-Σπυρόπουλος-Φασόλης (Κουλούρης) Χρ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Φίλιππος Βέρ. Λιότσιος-Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος (Διμπινούδης)…

Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 10ης αγωνιστικής της Α1 Basket League

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Α1 Basket League, είναι: Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 17:00 Προμηθέας Π.-Λαύριο Γήπεδο Δ. Τόφαλος Διαιτησία: Παπαπέτρου-Κάρδαρης-Μαλαμάς (Θεοδωρόπουλος)   Ηρακλής-ΑΕΚ Γήπεδο: Ιβανώφειο Διαιτησία: Κορομηλάς-Τσαρούχα-Κατραχούρας (Παπαδόπουλος Ν.)   Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 17:00 ΠΑΟΚ-Άρης Γήπεδο: ΠΑΟΚ Διαιτησία: Φούφης-Ζαχαρής-Μαγκλογιάννης (Γκούμας)   Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 15:00 Ολυμπιακός-Απόλλων Π. Γήπεδο…

Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 7ης αγωνιστικής της Super League 2

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η διαιτησία της «7η» αγωνιστική της Super League 2. Αναλυτικά οι ορισμοί στον Όμιλο του Νότου Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 14:45 Καραϊσκάκης Αρτας-Εργοτέλης Διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών) Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορίνθου) – Τριαντάφυλλος (Κορίνθου) 4ος διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών) Παρατηρητής: Λιόλιος (Λάρισας)   14:45 Ρόδος-Καλλιθέα Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας) Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) – Χριστοδούλου (Ημαθίας) 4ος…

Super League 1: Το πρόγραμμα και η διαιτησία της ”13ης” αγωνιστικής

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η διαιτησία της «13ης» αγωνιστική της Super League 1. Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 17.15 Παναθηναϊκός-Ατρόμητος Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νιας) – Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας) VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων) AVAR: Δημητριάδης (Μακεδονίας) Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής) 17.15 ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών) – Κολλιάκος (Αθηνών) 4ος διαιτητής: Γκάμαρης…

ΒΡΑΒΕΙΑ ΕΣΟΑ ΤΟΚΥΟ 2021 ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Σε μια εμβληματική και συνάμα συγκινητική εκδήλωση παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη, του Προέδρου της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής Σπύρου Καπράλου OLY, του Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού Γιώργου Μαυρωτά OLY του Περιφερειάρχη Αττικής Γιώργου Πατούλη και πλήθος μελών της Ολυμπιακής οικογένειας,  η Ένωση Συμμετασχόντων σε Ολυμπιακούς Αγώνες ΕΣΟΑ υποδέχτηκε και βράβευσε όλους τους Olympians που συμμετείχαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του «Τόκυο 2020» καθώς και τους…

Α1 Basket League: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 9ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 9ης αγωνιστικής της Α1 Basket League και η επόμενη αγωνιστική (10η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Σάββατο 4 Δεκεμβρίου Απόλλων Π.-ΠΑΟΚ 95-91 ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών 81-77 Κυριακή 5 Δεκεμβρίου Άρης-Περιστέρι 87-68 Κολοσσός Ρόδου-Ηρακλής 76-59 Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου Λάρισα-Ολυμπιακός 70-101 Τρίτη 7 Δεκεμβρίου Παναθηναϊκός-Λαύριο 102-83 Η επόμενη αγωνιστική (10η): Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 17:00 Προμηθέας-Λαύριο…

Super League 1: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 12ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 12ης αγωνιστικής της Super League 8 και η επόμενη αγωνιστική (13η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Σάββατο 4 Δεκεμβρίου Ατρόμητος – Απόλλων 4-1 Βόλος – Παναιτωλικός 1-2 ΟΦΗ – Ολυμπιακός 1-3 Κυριακή 5 Δεκεμβρίου Ιωνικός – ΠΑΟΚ 3-2 ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-0 Άρης – Αστέρας 1-0 Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 Η…

Με γκολ από τα αποδυτήρια… η ΑΕΚ 1-0 τον Παναθηναϊκό

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός σε τέτοιες αναμετρήσεις και η ΑΕΚ φρόντισε να κάνει μια ιδανική εκκίνηση για την ίδια. Πετυχαίνοντας ένα γκολ από τα… αποδυτήρια, όπως είχε συμβεί, αλλά από την αντίπαλη πλευρά, στο πρόσφατο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Φόρτωσε την αριστερή πλευρά, παίζοντας γρήγορα την μπάλα, με αποτέλεσμα οι αμυνόμενοι του…