Super League 2 (Όμιλος Βορρά) : Το πανόραμα της ‘’9ης’’ αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 9ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου, της Super League 2 και η επόμενη αγωνιστική (10η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Σάββατο 18 Δεκεμβρίου Απόλλων Πόντου – Ολυμπιακός Β 0-0 Βέροια – Πανσερραϊκός 3-0 Σκόρερ: 17’ Πασάς, 70’ Γαβριηλίδης, 84’ Σκόνδρας Κυριακή 19 Δεκεμβρίου Θεσπρωτός – ΠΑΟΚ Β 1-1 Σκόρερ; 50’ πέν. Σαραντίδης –…

Super League 2 (Όμιλος Νότου) : Το πανόραμα της ‘’9ης’’ αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 9ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου, της Super League 2 και η επόμενη αγωνιστική (10η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Σάββατο 18 Δεκεμβρίου Παναθηναϊκός Β-Χανιά 0-2 Σκόρερ: 69′ Βασιλόγιαννης, 87′ Κογιέτε Κυριακή 19 Δεκεμβρίου Ρόδος-Ηρόδοτος 1-0 Σκόρερ: 68′ Παπάζογλου Επισκοπή-Αιγάλεω 1-1 Σκόρερ: 71′ Εμποχ – 77′ Αρναρέλλης ΑΕΚ Β-ΟΦ Ιεράπετρας 2-2 Σκόρερ: 10′…

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στην Α2 Μπάσκετ Ανδρών

Τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες έφτασε και το Μαρούσι, αφού επικράτησε εκτός έδρας του Φίλιππου Βέροιας με 77-66, ενώ και ο Κόροιβος επικράτησε της Καβάλας με 82-72, χάρη στην ευστοχία του έξω από τα 6.75μ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Χαρίλαος Τρικούπης πήρε το τοπικό ντέρμπι με το Αγρίνιο με 84-74, σ΄ενα παιχνίδι στο οποίο προηγήθηκε στο…

Super League 1: Οι «σφυρίχτρες» της «15ης» αγωνιστικής

Έγιναν οι ορισμοί των διαιτητών από την ΚΕΔ, για την «15η» αγωνιστική της Super League 1. Αναλυτικά οι ορισμοί: Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 19:30 Παναιτωλικός-Ατρόμητος Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών) – Κούλα (Ξάνθης) 4ος διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών) VAR: Μελέρο (Ισπανία) AVAR: Μπαλτάς (Αχαΐας) Παρατηρητής: Τοπούζης (Τρικάλων) Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 15:00 Ολυμπιακός-Λαμία Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί:…

Super League 1: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 14ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 14ης αγωνιστικής της Super League 8 και η επόμενη αγωνιστική (15η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Τρίτη 14 Δεκεμβρίου Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 1-0 Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 0-4 Λαμία-Βόλος 2-2 Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-3 Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου ΟΦΗ-Αρης 1-1 Ιωνικός-ΑΕΚ 0-1 Η επόμενη αγωνιστική (15η) Σάββατο 18 Δεκεμβρίου ΝΣΠ Βόλος-Απόλλων Σμύρνης…

Διαιτητές – Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών Μπάσκετ

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των προημιτελικών αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, είναι: Κυριακή 19 Δεκεμβρίου Κλαδισού 12.00 ΟΑ Χανίων-ΠΑΣ Γιάννινα Μαλαμάς-Ζακεστίδης-Σκανδαλάκης (Χριστινάκης)/ΑΝΑΒΟΛΗ, 12/1, 17.00 ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Γερακίνης-Ξέρας-Παζώλης (Δέλλας) Εσπέρου 19.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθηναϊκός Μαγκλογιάννης-Φραγκούλη-Τηγάνης (Τεφτίκης) Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου Τσώνος-Κατραχούρας-Τεφτίκης (Παλάτος)/ΑΝΑΒΟΛΗ, 12/1 16.45

Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 12ης αγωνιστικής της Α1 Basket League

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 12ης αγωνιστικής της Α1 Basket League, είναι: Σάββατο 18 Δεκεμβρίου Πλάτων 17.00 Ιωνικός Ν.-ΠΑΟΚ Κορομηλάς-Συμεωνίδης-Κατραχούρας (Μαύρος) Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Λάρισα Μάνος-Κάρδαρης-Ζακεστίδης (Πίγκας) Λαυρίου 20.00 Λαύριο-Ηρακλής Φούφης-Καλδίρης-Αναστόπουλος (Ηπιώτης) Κυριακή 19 Δεκεμβρίου Καλλιθέας 17.00 Κολοσσός Ρ.-Περιστέρι Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ.-Κωνσταντινόπουλος (Ξάνθος) ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός-Προμηθέας Π. Τσαρούχα-Τσώνος Β.-Χριστινάκης (Ντάβαρης) Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου Αλεξάνδρειο 17.15…

Super League 2: Οι «σφυρίχτρες» της «9ης» αγωνιστικής

Έγιναν οι ορισμοί των διαιτητών από την ΚΕΔ, για την «9η» αγωνιστική της Super League 2. Αναλυτικά οι ορισμοί: Όμιλος Νότου Σάββατο 18 Δεκεμβρίου – 14:45 Παναθηναϊκός-Χανιά Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) – Πλάκας (Δυτ. Αττικής) 4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας) Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (Πειραιά) Κυριακή 19 Δεκεμβρίου – 14:45 Ρόδος-Ηρόδοτος Διαιτητής: Βλάχος (Αν.…

Super League 2 (Όμιλος Νότου) : Το πανόραμα της ‘’8ης’’ αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου, της Super League 2 και η επόμενη αγωνιστική (9η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Ζάκυνθος-ΑΕΚ Β 0-0 Χανιά-Καλαμάτα 1-2 Σκόρερ: 58’ Βασιλόγιαννης – 34’, 84’ Λουκίνας Αστέρας Βλαχιώτη-Καραϊσκάκης 1-1 Σκόρερ: 90+1’ Λεωνιδόπουλος – 45+2’ Ρούνεϊ Διαγόρας-Παναθηναϊκός Β 1-2 Σκόρερ: 3’ Κουιρουκίδης – 11’ Τσιριγώτης, 30’ Σιδεράς ΟΦΙ-Κηφισιά…

Super League 2 (Όμιλος Βορρά) : Το πανόραμα της ‘’8ης’’ αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου, της Super League 2 και η επόμενη αγωνιστική (9η). Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός 0-1 Σκόρερ: 32′ Ραμίρεζ ΠΑΟΚ Β – Ξάνθη 0-1 Σκόρερ: 3′ Γκινσάρι Τρίκαλα – Πιερικός 1-0 Σκόρερ: 90+4′ Κουσκουνάς ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0 Απόλλων Λάρισας…