Οι δράσεις του ΣΠΑΥ συνεχίζονται καθημερινά σε κάθε γωνία του Υμηττού.
Επιστρέψαμε στον λόφο του Σταυρού, στην περιοχή του Βύρωνα, με νέα δράση καθαρισμού και φροντίδας του δάσους με την καταπληκτική Ομάδα Εθελοντισμού της MSD.
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/277802846_347569774070183_5628385738127263298_n.jpg?resize=640%2C243&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά1.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά2.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά3.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά4.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά5.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά6.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά7.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.hellenicmediagroup.com/wp-content/uploads/2024/04/Οι-δράσεις-του-ΣΠΑΥ-συνεχίζονται-καθημερινά8.jpg?resize=600%2C450&ssl=1)
Με αφετηρία το εκκλησάκι της Ζωοδόχου Πηγής, περπατήσαμε στα μονοπάτια του βουνού, μιλήσαμε για την αξία του Υμηττού και καθαρίσαμε όλο το δάσος στον λόφο του Σταυρού από τους πρόποδες μέχρι την κορυφή.
Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα της MSD και τον Δήμο Βύρωνα για την εξαιρετική συνεργασία!