Η Ιταλία αντίπαλος της Εθνικής, στα ημιτελικά του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πόλο

Η Εθνική θα αντιμετωπίσει την Ιταλία στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Βουδαπέστης, με φόντο τον μεγάλο τελικό. Κροατία – Ισπανία, είναι το δεύτερο ζευγάρι των ημιτελικών του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Χρυσή η Μαρία Πρεβολαράκη στους Μεσογειακούς Αγώνες

Η Μαρία Πρεβολαράκη επικράτησε 3-1 της Τουρκάλας Γετγκίλ και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 53κ. της ελευθέρας πάλης στους Μεσογειακούς αγώνες. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πρόσθεσε ακόμα ένα μετάλλιο στην πλούσια συλλογή της, φέρνοντας την Ελλάδα στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην Αλγερία.

Ράλλυ Αιγαίου: Οι ιστιοπλόοι ανανέωσαν το ραντεβού για την επετειακή διοργάνωση του 2023

Τα Special Olympics Hellas σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Αμφιθέας και τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου διοργανώνουν Αγώνες Κανόε – Καγιάκ

Το Καστελόριζο μπήκε στο χάρτη των αθλητικών διοργανώσεων με το Rock Solid Island Trial Race Υπό την Αιγίδα της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής

Διεθνές Κύπελλο Πυγμαχίας Ακρόπολης

Αθλητική διοργάνωση «Διεθνές Κύπελλο Πυγμαχίας Ακρόπολης» , θα διεξαχθεί 16-19/6/2022 στο Καλλιμάρμαρο, για πρώτη φορά από το 1975 , θα συμμετέχουν εκατοντάδες πρωταθλητές από όλο τον κόσμο .

Το σκάφος «Velos» με τους «χάλκινους» Ολυμπιονίκες του Ρίο Τάκη Μάντη – Παύλο Καγιαλή πήρε την πρωτιά στην πρώτη διαδρομή του 59ου Ράλλυ Αιγαίου

Ράλλυ Αιγαίου: Οι Ολυμπιονίκες Μάντης – Καγιαλής  πρώτευσαν στην πρώτη κούρσα

Ράλλυ Αιγαίου: Οι Ολυμπιονίκες Μάντης – Καγιαλής

πρώτευσαν στην πρώτη κούρσα

Με νίκη σήμερα η Εθνική Ομάδα επί του Κοσόβου «κλειδώσει» πρωτιά και άνοδο

Στο Πανθεσσαλικό, η Εθνική ολοκληρώνει σήμερα (12/6, 21:45) τον κύκλο των τεσσάρων αγώνων, σε οκτώ ημέρες, υποδεχόμενη το Κόσοβο. Στόχος του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος είναι το “4 στα 4” που θα του εξασφαλίσει την πρώτη θέση του ομίλου, την άνοδο στη δεύτερη κατηγορία του Nations League, αλλά και μια δεύτερη ευκαιρία για πρόκριση στα τελικά του…

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 74-61 του Παναθηναϊκού και έκανε το 1-0 στην σειρά των τελικών της Basket League

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του 1ου τελικού της A1 Basket League, επικρατώντας του Παναθηναϊκού εύκολα 74-61. Ο Ολυμπιακός μπήκε στην 1η περίοδο με το… πόδι στο γκάζι, προηγούμενος με 9-0, αναγκάζοντας τον Βόβορα σε γρήγορο τάιμ άουτ. Ο Φαλ με κάρφωμα ανέβασε το σκορ στο 11-0, με τον Κασελάκη να πετυχαίνει το πρώτο πράσινο…